5 darmowych programów do obróbki zdjęć

Edycja zdjęć i obrazów stała się czymś naturalnym. Czasy, kiedy bez opamiętania pokazywaliśmy wszystkim zdjęcia z wakacji, bez ich dodatkowej obróbki, dawno minęły. Zanim wrzucisz zdjęcie na Facebooka lub prześlesz zdjęcie na Instagram, z pewnością edytujesz jego wygląd. Większość aplikacji posiada wbudowane filtry i narzędzia do edycji zdjęć, ale możesz także skorzystać z bezpłatnych programów do obróbki zdjęć, działających, np. w oknie przeglądarki internetowej.

Programy do obróbki zdjęć #

Edytory zdjęć to aplikacje umożliwiające zaawansowaną edycję każdego rodzaju obrazu. Rozwój sieci Internet, mnogość programów graficznych, spowodowały, że wiele firm zdecydowało się udostępnić swoje narzędzia za darmo. Nie są one zwykle tak bogate w funkcje jak ich płatne odpowiedniki, ale ich możliwości, przewyższają potrzeby większości użytkowników. W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie kilka propozycji darmowego oprogramowania do obróbki zdjęć, z którego skorzystasz, także w oknie przeglądarki internetowej, bez konieczności instalowania na komputerze.

Niezależnie od tego, czy zarabiasz na życie, robiąc zdjęcia, czy po prostu robisz to dla zabawy, oprogramowanie, którego używasz do retuszu, edycji i ulepszania zdjęć, może mieć większy wpływ na wygląd zdjęć niż aparat. Zastanawiasz się, Jakie jest najlepsze bezpłatne oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows? W tym artykule przedstawimy najlepsze funkcje i kreatywne elementy, które można znaleźć w pięciu najlepszych darmowych programach do edycji zdjęć.

Wybierając darmowy edytor zdjęć, pierwszą rzeczą do rozważenia jest Twój poziom pewności siebie i doświadczenia. Jeśli chcesz po prostu wprowadzić kilka poprawek (na przykład usunąć skazy i poprawić kolory), to proste narzędzie online może być idealne, wykonując pracę dobrze bez przytłaczania Cię opcjami.  Jeśli interesuje Cię bardziej zaawansowana edycja, zechcesz skupić się na oprogramowaniu komputerowym, które oferuje narzędzia, takie jak warstwy i maski, dające pełną kontrolę nad procesem.

5 najlepszych darmowych programów do obróbki zdjęć #

Poniżej zebraliśmy dla Ciebie 5 darmowych i popularnych programów do edycji obrazów. Część z nich uruchomisz bezpośrednio w oknie przeglądarki, inne wymagają instalacji. To oprogramowanie dedykowane dla komputerów stacjonarnych:

  • GIMP: jeden z najlepszych programów do obróbki zdjęć na komputerach PC. Co najważniejsze, pozostaje on wciąż darmowym oprogramowaniem i ciągle jest rozwijany, m.in. dzięki ogromnej społeczności, która wprowadza kolejne zmiany. Traktowany jest jako alternatywa dla Adobe Photoshop. Interfejs jest dosyć prosty, ale nauczenie się wszystkich jego możliwości, może wymagać więcej czasu.
  • BeFunky: Bezpłatna wersja edytora zdjęć oferuje wiele narzędzi, funkcji i funkcji potrzebnych początkującym do ulepszania zdjęć, dostosowywania kolorów i oświetlenia oraz tworzenia kolaży lub grafik. Narzędzia organizowane są w zakładkach, a sam program dostępny jest także w wersji płatnej. Pełna integracja z Unsplash i Pixabay dla darmowych obrazów stockowych
  • Pixlr: jeden z nielicznych programów, który działa w polskiej wersji językowej. Dostępny jest w oknie przeglądarki. Posiada naprawdę wiele zaawansowanych opcji i przez wielu użytkowników traktowany jest jako jedno z najlepszych narzędzi online, oferując przy tym pracę na warstwach obrazu czy umożliwiając szeroki zakres regulacji barw, nasycenia, kontrastu, obsługi fontów i wielu innych elementów.
  • Fotor: ten prosty w obsłudze edytor obrazu jest idealny do szybkiego poprawiania i ulepszania zdjęć, dodatkowo oferując zestawy gotowych filtrów. Program dostępny jest w przeglądarce internetowej. Oferuje ,.in. opcje przechylanie obrazu, edycji kolorów, ustawień krzywych kolorów itp.
  • Canva: edytor dostępny w oknie przeglądarki, jak również jako aplikacja mobilna dla Android i iOS. Oferuje przede wszystkim duży wybór szablonów, a nawet bezpłatne przechowywanie obrazów w chmurze. Pozwala szybko przekształcić zdjęcia w plakaty, karty, zaproszenia czy wyeksportować jako postu w mediach społecznościowych.

Istnieje wiele powodów, dla których warto poddać zdjęcia edycji. Możesz dzięki temu usunąć wiele skaz, poprawić kolory i oświetlenie, jak również cały kadr. Jeśli nie planujesz drukować odbitek, możesz także zmienić rozdzielczość obrazu, np. aby przygotować je do publikowania na stronie internetowej lub social media. Nie znajdziesz tutaj zaawansowanych narzędzi, takich jak pędzle do klonowania i inteligentne selektory, ale jest zestaw przydatnych suwaków do stosowania odcieni, efektów winiet, wyostrzania, dostosowywania jasności, nasycenia i kontrastu i wielu innych. 

Po co edytować zdjęcia? #

Czasami po zrobieniu niesamowitych zdjęć zdasz sobie sprawę, że tło nie przyciąga wzroku i nie jest tak atrakcyjne, jak byś chciał. Edycja obrazów i zdjęć pozwala także wypracować swój własny styl, a przez to zwrócić uwagę odbiorców. Twój sprawi, że zdjęcia będą wyjątkowe i sprawią, że ludzie będą znali Twoją pracę. Korekta kolorów, kadrowanie, poprawa kontrastu i jasności to z pewnością najlepsze i najczęstsze powody, kiedy edytujemy zdjęcia i obrazy.

Jak zamówić zdjęcie drukowane na płótnie? #

W ofercie XXLDRUK.pl znajdziesz wiele produktów, dla których warto poddać zdjęcie lub obraz retuszowi, lub innej obróbce. Możesz m.in. zamówić obraz drukowany na płótnie. Z pewnością obraz miasta, obraz krajobrazu czy zdjęcie dziecka, będzie o wiele lepiej prezentowało się na wysokiej jakości płótnie, kiedy dodasz mu kilka zmian w kolorach, kontraście i oświetleniu.

Intuicyjny konfigurator

obraz stworzysz sam

Dbamy o każdy szczegół

detale to wyznacznik jakości

Prosty montaż

Instrukcja w zestawie

Tworzymy produkty sprawdzające się idealnie w twoim wnętrzu oraz te, dzięki którym twoja firma będzie zauważalna i przyciągać wzrok tysięcy osób.

Dlaczego my?

Jesteśmy drukarnią z wieloletnim doświadczeniem i tysiącami realizacji. Uważamy że największym naszym sukcesem są powracający klienci i wieloletnia współpraca z wieloma przedsiębiorcami.
Gwarancja jakości
Indywidualne podejście
Bogata oferta
Przewiń do góry