Co to jest obraz drukowany na płótnie?

Płótno od wielu stuleci używane jest do malowania olejnego, stanowiąc do dziś podstawowy materiał dla sztuki ściennej, uznany i używany na całym świecie. Specyfika materiału pozwala oddychać dziełom sztuki, nadając im wyjątkowego charakteru i wprowadzając zupełnie inne wrażenia, niż np. przy oglądaniu plakatu lub typowego zdjęcia. Technologia pozwala dziś drukować obrazy na płótnie, które wyglądają jak malowane obrazy, chociaż do ich produkcji używa się specjalnych atramentów. Materiał bazowy pozostaje wciąż taki sam.  

Co to jest obraz drukowany na płótnie?  #

Płótno zawsze było cenione przez malarzy, ponieważ świetnie pochłaniało farbę oraz kolory. Dokładnie z tego samego powodu, nawet cyfrowy wydruk na płótnie daje zupełnie inne, ciekawsze, doznania wizualne niż typowy plakat.  

Ponadto, płótno samo w sobie jest materiałem matowym, a jego bogato teksturowana tkanina niweluje występowanie odblasków, dzięki czemu oglądanie odbitek możliwe jest praktycznie pod dowolnym kątem, a kolory równie bogate jak w oryginalnym zdjęciu, ale i na oryginalnym, malowanym ręcznie, obrazie. 

Dzięki wydrukowani na płótnie możesz zamienić dowolne zdjęcie lub cyfrowy obraz w obraz na płótnie. W ten sposób przygotowane obrazu nadają się idealnie do dekoracji domu lub biura, a także nadają się na prezent fotograficzny.  

Wydrukowany cyfrowy obraz naniesiony na płótno, dopiero w kolejnym kroku naciągany na drewnianą ramę, zapewnia  niesamowite doznania wizualne i jest w pełni przygotowany do oprawienia w profesjonalną ramę.  

Obrazy drukowane na płótnie często używane są także do ręcznego malowania, stanowiąc przy tym znakomitą bazę do nauki lub reprodukcji obrazów z pomocą farb olejnych czy akrylowych.  

Jak zamówić obraz drukowany na płótnie?  #

Decydując się na wydruk zdjęcia lub obrazu na płótnie, warto kierować się jakością i doświadczeniem naszej firmy w druku, w tym również w druku na płótnie. W ofercie xxldruk.pl znajdziesz zarówno gotowe obrazy, które wybierzesz z oferty na stronie internetowej, jak również możesz skorzystać z kreatora obrazu, gdzie po dodaniu własnego pliku ze zdjęciem, zaplanujesz wydruk obrazu na płótnie. 

Wydruk obrazu na płótnie jest przede wszystkim tanim sposobem na udekorowanie pomieszczenia, szczególnie ze względu na wysokiej jakości walory estetyczne oraz wysokiej jakości płótno, oddające specyficzną strukturę dla typowego obrazu. Nie ma tańszej alternatywy dla wydrukowanego na płótnie obrazu.  

Intuicyjny konfigurator

obraz stworzysz sam

Dbamy o każdy szczegół

detale to wyznacznik jakości

Prosty montaż

Instrukcja w zestawie

Tworzymy produkty sprawdzające się idealnie w twoim wnętrzu oraz te, dzięki którym twoja firma będzie zauważalna i przyciągać wzrok tysięcy osób.

Dlaczego my?

Jesteśmy drukarnią z wieloletnim doświadczeniem i tysiącami realizacji. Uważamy że największym naszym sukcesem są powracający klienci i wieloletnia współpraca z wieloma przedsiębiorcami.
Gwarancja jakości
Indywidualne podejście
Bogata oferta
Przewiń do góry