Jakie są standardowe wymiary wizytówek?

Wizytówki nieustannie towarzyszą przedsiębiorcom i są jednym z najpopularniejszych produktów, poszukiwanych w ofercie drukarni. Te wielofunkcyjne narzędzia biznesowe spełniają wiele podstawowych potrzeb profesjonalistów: reklama, rozpoznawalność marki, informacje kontaktowe. Odpowiednio zaprojektowane, mogą pozostawić niezatarte wrażenie i pozyskiwać nowych klientów. Istnieją określone standardowe wymiary wizytówek, które stosuje się przy ich produkcji. To wygodne rozwiązanie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby je zmienić i dopasować do swoich potrzeb, wyróżniając markę. Niezależnie od tego, co wybierzesz, sprawdź, jakie są standardowe wymiary wizytówek.

Standardowe wymiary wizytówek #

Standardowy wymiar wizytówek drukowanych w naszym kraju, nie powinien przekraczać 50mm x 90mm. Pod takie maksymalne wymiary są także przygotowywane wszelkiego rodzaju podajniki i albumy do ich przechowywania. Co ciekawe, wymiary wizytówki, międzynarodowe, zostały ujęte w normie ISO 7810 ID-1. Wskazują one na rozmiar: 85,60 mm szerokości i 53,98 mm wysokości. To wymiar odpowiadający rozmiarowi karty płatniczej. Warto jednak zwrócić uwagę, że przyjęta norma nie obliguje do przestrzegania tych wymiarów.

W Japonii możemy spotkać się z wymiarami 55mm x 91 mm, w krajach skandynawskich 90mm x 55 mm, w środkowej Europe 90mm x 50mm, w Europie Zachodniej – 55mm x 85mm. Podane wymiary, to wymiary typowe dla wizytówek biznesowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby je całkowicie zmienić i nadać wizytówce niepowtarzalny charakter.

Podsumowując, standardowa wizytówka dostępna w ofercie większości drukarni, ma wymiary 50mm x 90mm i mniejsze. W tym miejscu warto również zwrócić uwagę, że standardowe wizytówki są zadrukowywane jednostronnie, dwustronnie, jak również pionowo i poziomie. Wiele zależy od tego, do czego wizytówka została przeznaczona.

Standardowe wymiary wizytówek określane są na 50mm x 90mm
Wizytówki biznesowe to świetny sposób na reklamę firmy i przedstawienie się.

Wizytówki kwadratowe i inne #

Niestandardowe wymiary wizytówek są z reguły bardzo niewygodne. Trudno je przechowywać, jednak mogą stanowić fantastyczny sposób na wyróżnienie się wśród konkurencji. O ile w codziennym użytkowaniu, inne niż standardowe wizytówki, mogą skomplikować nam życie, to, np. będąc na targach, może okazać się, że zostaną o wiele szybciej zapamiętane i przechwycone przez potencjalnych klientów.

Popularne także wizytówki kwadratowe, zwykle o wymiarze 65mm x 65mm to świetny sposób, aby wyróżnić się z tłumu. Z pewnością będziesz miał problem z ich transportem, ale przy odpowiednim projekcie, mogą one naprawdę być najlepszym rozwiązaniem reklamowym. Karta, która wyłamuje się z szeregu i wyróżnia się, to naturalny wybór dla kogoś, kto chce się wyróżniać, zapadać w pamięć i pochwalić się swoimi kreatywnymi lub oryginalnymi cechami.

Jeśli dodatkowo wykroczymy poza zaproponowany wymiar 65mm x 65mm i skorzystamy z jeszcze większego formatu, uzyskamy znacznie większą przestrzeń do przekazania informacji. Skorzysta z tego na przykład przedsiębiorca z kilkoma realizowanymi projektami lub ktoś, kto oferuje szereg profesjonalnych usług. Artyści, fotografowie i projektanci mogą wybrać dużą kartę, ponieważ potrzebują dodatkowej przestrzeni, aby jak najlepiej zaprezentować swoje prace wizualne. Warto w tym miejscu zastanowić się jednak, czy taka wizytówka nadal jest kartą biznesową czy już reklamą i być może powinna zostać zastąpiona ulotką.

Podsumowanie #

Z tego artykułu dowiedziałeś się jaki rozmiar ma wizytówka biznesowa. To bardzo przydatny produkt, którego możesz użyć zawsze i wszędzie, zarówno podczas spotkania biznesowego, jak i przy spontanicznej okazji. Jeśli jednak zależy Ci na skutecznej reklamie swojej firmy, nie zapominaj o popularnych formach reklamy zewnętrznej. W ofercie XXLDRUK.pl znajdziesz, m.in.:

  • reklamy banerowe,
  • banery wielkoformatowe, np. przygotowane na siatce mesh,
  • reklamy składane roll-up,
  • odblaskowe reklamy zewnętrzne,
  • inne.

Intuicyjny konfigurator

obraz stworzysz sam

Dbamy o każdy szczegół

detale to wyznacznik jakości

Prosty montaż

Instrukcja w zestawie

Tworzymy produkty sprawdzające się idealnie w twoim wnętrzu oraz te, dzięki którym twoja firma będzie zauważalna i przyciągać wzrok tysięcy osób.

Dlaczego my?

Jesteśmy drukarnią z wieloletnim doświadczeniem i tysiącami realizacji. Uważamy że największym naszym sukcesem są powracający klienci i wieloletnia współpraca z wieloma przedsiębiorcami.
Gwarancja jakości
Indywidualne podejście
Bogata oferta
Przewiń do góry