Czym jest baner odblaskowy?

Banery odblaskowe zwane banerami pryzmatycznymi, to idealny sposób na reklamę widoczną przez całą dobę. Dzięki swojej budowie, wydrukowi na specjalneym materiale, baner odblaskowy prezentuje się znakomicie w dzień, ale przede wszystkim jest widoczny w nocy dzięki powierzchni odbijającej światło. To idealny sposób na reklamę w pobliżu drogi.

Czym jest baner odblaskowy #

Pryzmatyczne banery reklamowe, banery odblaskowe, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów, którzy oczekują taniej, a jednocześnie dobrze widocznej reklamy banerowej. Specjalna konstrukcja banerów odblaskowych oparta na laminowanym winylu z wierzchnią warstwą o strukturze płasta miodu, pozwalają na ich ekspozycję w miejscach, gdzie brakuje stałego oświetlenia, ale może być np. wykorzystane światło reflektorów samochodowych.

Banery odblaskowe to reklama, która jest widoczna przez całą dobę. W ciągu dnia niczym nie różni się od typowej reklamy banerowej, oddając żywe kolory i widoczną grafikę na nich umieszczoną. Typowe reklamy banerowe nie są dobrze widoczne w godzinach nocnych, chyba że skierowane jest na nie zewnętrzne źródło światła. To często nie jest dostępne, a samo światło, np. reflektorów samochodów, jest niewystarczające do tego, aby dobrze oświetlić baner reklamowy

Podobnie jak w przypadku drogowych tablic informacyjnych, odblaskowa reklama banerowa, reaguje na zewnętrzne źródło światła, które w przypadku pojazdów samochodowych jest w zupełności wystarczające, aby reklama została doświetlona tak, jakby posiadała indywidualne oświetlenie. Efekt działania reklamy odblaskowej jest prawie tak doskonały, jakbyśmy oglądali tę samą reklamę w ciągu dnia.

Kiedy używać banerów odblaskowych? #

Baner odblaskowy nie posiada źródła światła ani też nie jest w żaden sposób podświetlany od wewnątrz. Jeśli ma spełniać swoje zadanie, powinien być oświetlony zewnętrznym źródłem światła pod kątem zbliżonym do prostego. Z tego powodu banery odblaskowe najczęściej stosuje się na poboczach ruchliwych dróg, umieszczone w sposób zbliżony do dużych drogowych tablic informacyjnych.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na dodatkowe źródła światła, którego powinniśmy unikać przy instalacji banera reklamowego. Banery odblaskowe najlepiej widoczne są wtedy, kiedy umieszczone są w miejscu z silnie kontrastującym, najlepiej czarnym lub ciemnym, tłem. Każde dodatkowe źródło światła może zmniejszać widoczność banerów odblaskowych.

Ze względu na swoje właściwości, banery odblaskowe stosowane są wszędzie tam, gdzie umieszczona na nich, np. reklama, ma być widoczna przez całą dobę. Struktura banerów odblaskowych sprawia, że w dzień w żaden sposób nie ustępują tradycyjnym banerom reklamowym, a swoje możliwości wykazują w nocy.

Jeśli miejsce, w którym chcesz umieścić reklamę banerową posiada oświetlenie lub jest w nocy widoczne, bez konieczności stosowania dodatkowych dedykowanych źródeł światła, np. elewacje budynków w centrum miasta, warto rozważyć także wydruk reklamy na tradycyjnym banerze reklamowym lub siatce mesh.

Gdzie zamówić odblaskowy baner reklamowy? #

Odblaskowy baner reklamowy, jak również inne banery oraz formy reklamy, np. roll-up, znajdziesz w ofercie xxldruk.pl.

Oferta XXLdruk.pl #

Sprawdź nasze produkty reklamy wewnętrznej i zewnętrznej, które mogą skutecznie pomóc Ci marketingu firmy:

Szukasz pomysłu na prezent? Chcesz zachować wspomnienia z podróży lub ważnego wydarzenia w Twoim życiu?

Intuicyjny konfigurator

obraz stworzysz sam

Dbamy o każdy szczegół

detale to wyznacznik jakości

Prosty montaż

Instrukcja w zestawie

Tworzymy produkty sprawdzające się idealnie w twoim wnętrzu oraz te, dzięki którym twoja firma będzie zauważalna i przyciągać wzrok tysięcy osób.

Dlaczego my?

Jesteśmy drukarnią z wieloletnim doświadczeniem i tysiącami realizacji. Uważamy że największym naszym sukcesem są powracający klienci i wieloletnia współpraca z wieloma przedsiębiorcami.
Gwarancja jakości
Indywidualne podejście
Bogata oferta
Przewiń do góry