Czym jest druk cyfrowy i co czyni go tak wyjątkowym?

Czym jest druk cyfrowy i co czyni go tak wyjątkowym? #

Proces drukowania obejmuje technologie drukowania, które nie wymagają matrycy. Motyw nadruku jest przenoszony bezpośrednio z pliku z komputera do odpowiedniej maszyny drukarskiej.

Oznacza to, że do wydrukowania wystarczy plik w formie cyfrowej. System drukowania odpowiednio konwertuje rekord danych i można rozpocząć drukowanie. Najlepsze jest to, że możesz dodać inną treść do każdej strony.

Jakie procesy druku cyfrowego są stosowane najczęściej? #

Drukowanie rozpuszczalnikowe #

– W procesie wykorzystywane są atramenty odporne na warunki atmosferyczne. Ten proces drukowania jest wykorzystywany do drukowania takich tkanin jak banery reklamowe Frontlit, mesh, blockout oraz szeroka gama folii i papierów.

Druk sublimacyjny #

– służy do drukowania na tkaninach poliestrowych takich jak flagi. Tutaj używane są atramenty na bazie wody. Drukowane tekstylia są lekkie i łatwe do złożenia.

Druk lateksowy #

– Atramenty na bazie wody zapewniają bezwonność i są przyjazne dla środowiska. Dzięki temu materiały drukowane tuszami lateksowymi, takie jak tapety czy folie, mogą znaleźć zastosowanie np. w szkołach, przedszkolach, szpitalach.

Druk UV #

– Ta technologia druku idealnie nadaje się do drukowania na materiałach sztywnych, takich jak winyl, tworzywa sztuczne i folie. W tym procesie atramenty są utwardzane światłem ultrafioletowym, dzięki czemu wydruki są odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Druk cyfrowy czy sitodruk? #

Zaczniemy od naszych wskazówek, które pomogą odpowiedzieć na to pytanie. Druk cyfrowy charakteryzuje się odwzorowaniem kolorów na poziomie około 98% i doskonałą jakością druku. Druk cyfrowy ma przewagę nad innymi rodzajami technologii, ponieważ cena jednostkowa produktu jest atrakcyjna nawet przy niewielkich nakładach. Wyprodukowanie każdej kolejnej pozycji kosztuje tyle samo.

Technologia sitodruku jest mniej ekonomiczna, jeśli chodzi o drukowanie niewielkiej liczby sztuk. Technologia ta obejmuje stałe koszty przygotowania pliku do druku, dlatego przy niewielkich nakładach jednostkowy koszt produktu jest wyższy w porównaniu z technologią cyfrową. Przy bardzo dużych nakładach koszt ten stopniowo spada, a każda kolejna pozycja kosztuje mniej.

W przypadku, gdy wydruk jest bardzo duży i nie mieści się w jednym kawałku na materiale, należy go podzielić na bloki. Według banerów poszczególne części są ze sobą spawane, dzięki czemu cała grafika jest ostatecznie widoczna. Klient dostarcza nam plik ze swoją grafiką, a my dbamy o to, aby otrzymał wydruk najwyższej jakości. W przypadku sitodruku formaty prac w jednym kawałku są znacznie mniejsze. 

Intuicyjny konfigurator

obraz stworzysz sam

Dbamy o każdy szczegół

detale to wyznacznik jakości

Prosty montaż

Instrukcja w zestawie

Tworzymy produkty sprawdzające się idealnie w twoim wnętrzu oraz te, dzięki którym twoja firma będzie zauważalna i przyciągać wzrok tysięcy osób.

Dlaczego my?

Jesteśmy drukarnią z wieloletnim doświadczeniem i tysiącami realizacji. Uważamy że największym naszym sukcesem są powracający klienci i wieloletnia współpraca z wieloma przedsiębiorcami.
Gwarancja jakości
Indywidualne podejście
Bogata oferta
Przewiń do góry