Jak wybrać odpowiedni rozmiar sztuki ściennej?

Szukasz oryginalnych dzieł sztuki, które przeniosą dekorację domu na wyższy poziom? Możesz znać swój styl – i być może obliczyłeś swój budżet – ale nie zapomnij wziąć pod uwagę rozmiaru i kształtu. Dzieło sztuki o odpowiednich wymiarach i orientacji może zakotwiczyć pomieszczenie, podczas gdy praca w złym rozmiarze może wyglądać jak refleksja. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, wpatrujesz się w gołe ściany, przeczytaj nasze 5 wskazówek i wskazówek, jak znaleźć idealne dopasowanie.

1. Rozmiar #

Jeśli chodzi o rozmiar, staraj się wypełnić około dwóch trzecich do trzech czwartych dostępnej przestrzeni na ścianie. Jeśli chcesz zawiesić centralny punkt nad meblem — takim jak kanapa, zagłówek lub komoda — postępuj zgodnie z tymi samymi proporcjami i znajdź pracę o dwie trzecie do trzech czwartych mniejszą od mebli. Na przykład, jeśli twój zagłówek ma 160 cm szerokości, powinieneś znaleźć pracę o szerokości około 100 do 120 cm.

Jeśli masz wątpliwości, rób duże rzeczy: jeśli kupujesz pracę bez pomiarów, zazwyczaj bezpieczniej jest błądzić po większej stronie. Chcesz, aby Twoja grafika wyróżniała się i uzupełniała Twoją przestrzeń — pusta przestrzeń na ścianie może przytłoczyć zbyt małą pracę. Wyobraź sobie, że twoja grafika łączy kropki w twoim pokoju, łącząc ze sobą kanapę, lampy i inne dzieła sztuki – zbyt mały kawałek będzie unosił się między kropkami, zamiast łączyć je w spójną przestrzeń.

I nie zapomnij wziąć pod uwagę oprawy — jeśli kupujesz kawałek bez ramki, pamiętaj, że ramka i mata doda kilka centrymetrów twojego obrazu.

2. Orientacja #

Decydując o orientacji, weź pod uwagę kształt dostępnej przestrzeni na ścianie — czy masz kawałek pionowej przestrzeni między dwoma oknami? Wybierz pracę w orientacji pionowej , aby stworzyć poczucie wysokości i otwartości. Czy za stołem w jadalni jest ziejąca przestrzeń pustej ściany? Ustaw poziomo lub poziomo , aby wypełnić pole widzenia.

3. Umieszczenie #

W przestrzeniach galerii dwuwymiarowe prace są zwykle zawieszane w taki sposób, że środek dzieła spada na wysokość oczu (od 140 do 150 cm od podłogi). Ten standard jest przydatną praktyczną zasadą wieszania prac na pustych ścianach.

Kiedy w grę wchodzi kanapa, zagłówek, kominek lub inny mebel, musisz upewnić się, że praca ma trochę miejsca na oddech, jednocześnie zachowując spójność przedmiotów. Ogólnie oznacza to zawieszenie pracy około 10 do 30 cm nad blatem mebla. W przypadku pracy służącej jako centralny punkt na pustej ścianie za stołem w jadalni, postępuj zgodnie z tą samą zasadą od 10 – 30 cm  

4. Ściana salonu #

Jeśli twój budżet jest zbyt mały na zbyt dużą pracę lub zakochałeś się w mniejszych kawałkach, nie martw się! Zamiast tego rozważ wypełnienie przestrzeni na ścianie, grupując wiele prac. Dzieła tej samej wielkości można powiesić na siatce , ale nie bój się zebrać dzieł o różnej wielkości na ścianie salonu , à la salony XIX-wiecznej Francji, gdzie prace w konkursach plastycznych wisiały losowo. Ogólnie rzecz biorąc, powieś większe dzieła sztuki w salonie w odległości 5 do 10 cm  od siebie, a małe prace w odległości 4 – 6 cm

Następnie potraktuj grupę dzieł sztuki jako jedną całość : na pustej ścianie umieść środek grupy na poziomie oczu. Na meblu zostaw od 10 do 30 cm przestrzeni na dole skupiska obrazów.

Odkrywaj obrazy drukowane na płótnie w naszej galerii obrazów do kupienia. Wysokiej jakości wydruki na płótnie to idealny sposób na nadanie pomieszczeniom charakteru. Możesz także zamówić własny obraz drukowany na płótnie, np. zdjęcie drukowane jako obraz.

Intuicyjny konfigurator

obraz stworzysz sam

Dbamy o każdy szczegół

detale to wyznacznik jakości

Prosty montaż

Instrukcja w zestawie

Tworzymy produkty sprawdzające się idealnie w twoim wnętrzu oraz te, dzięki którym twoja firma będzie zauważalna i przyciągać wzrok tysięcy osób.

Dlaczego my?

Jesteśmy drukarnią z wieloletnim doświadczeniem i tysiącami realizacji. Uważamy że największym naszym sukcesem są powracający klienci i wieloletnia współpraca z wieloma przedsiębiorcami.
Gwarancja jakości
Indywidualne podejście
Bogata oferta
Przewiń do góry