Czym są wydruki akrylowe?

Podczas gdy fotografowie i artyści od lat wykorzystują wydruki akrylowe do eksponowania swoich prac, wydruki akrylowe wciąż stanowią tajemnicę dla ogółu społeczeństwa. Czas rzucić światło na to, czym są wydruki akrylowe  i jak tworzyć niestandardowe wydruki akrylowe z istniejących dzieł sztuki.

Czym są wydruki akrylowe ? #

Wydruki akrylowe są wynikiem niestandardowego procesu montażu. Po wykonaniu archiwalnego odbitki fotograficznej, trwale łączymy stronę odbitki za akrylem do oprawy. Gdy wydruk jest związany z akrylem, nakładamy podkład w postaci płyty Sintra lub Dibond, aby chronić sam wydruk i nadać całości sztywności. Ostatnim krokiem jest dodanie aluminiowej ramy pomocniczej z tyłu, dzięki czemu po zawieszeniu nadruku wydaje się, że unosi się ze ściany. 

Zalety dużych wydruków akrylowych #

Tradycyjne ramki do zdjęć nie mają tak czystego, nowoczesnego wyglądu, jaki oferują niestandardowe wydruki akrylowe. Dotyczy to szczególnie dużych wydruków, które z czasem mogą się wypaczać lub marszczyć w tradycyjnych ramkach. Nadruk akrylowy nie tylko chroni nadruk, ale także podkreśla sam obraz. Zamiast patrzeć na odbitkę przez kawałek szkła otoczoną masywną ramą, duże odbitki akrylowe oferują współczesny „bezramkowy” styl. Co najważniejsze, akryle są odporne na wilgoć i przy odrobinie staranności mogą przetrwać całe życie.

Drukowanie bezpośrednie a montaż czołowy #

Druk bezpośredni to proces, w którym specjalna maszyna drukuje bezpośrednio na akrylu. Rezultatem jest wodoodporny obraz o jakości znakowej, odpowiedni do wyświetlaczy i oznakowań. Podczas gdy drukowanie bezpośrednie jest często tańszą opcją, jeśli chodzi o wyświetlanie zdjęcia lub wydruku, nie jest to wyświetlanie w galerii. Jego żywotność jest również znacznie krótsza niż jego odpowiednika montowanego na twarzy. Montaż licowy , proces trwałego wiązania lica wydruku z akrylem i podkładania go płytą oraz aluminiową ramą pomocniczą, daje efekt muzealnej ekspozycji Twojego wydruku. Jest również wodoodporny i trwały, zapewniając dziesiątki lat radości w żywych kolorach lub oszałamiającej skali szarości.

Jakiego rodzaju papieru i atramentu powinienem użyć do druku? #

Patrząc na wydruki akrylowe, prawdopodobnie znajdziesz dwa rodzaje nadruku – wydruki C i wydruki atramentowe. Druki C wykorzystują chemikalia zwykle używane w procesie ciemniowym do tworzenia koloru, cieniowania i tekstury w gotowym produkcie. Druki atramentowe wykorzystują atrament pigmentowy lub barwnik wraz z drukarkami atramentowymi.

Jeśli chodzi o papier, najlepsze rezultaty osiąga się z papierem błyszczącym lub metalicznym. Często do kolorowych obrazów preferowany jest papier metaliczny, ponieważ wydaje się, że dodaje głębi kolorom, które są na nim drukowane.

Na szczęście nie ma potrzeby szukania drukarki, która może wykonać żądany rodzaj wydruku. Wewnętrzne procesy cyfrowego druku fotograficznego w dobrych drukarniach oferują zarówno wydruki C, jak i wydruki atramentowe na różnych rodzajach papieru, które z pewnością nadadzą Twojemu wykończonemu wydrukowi akrylowemu wygląd, na jaki liczysz.

Intuicyjny konfigurator

obraz stworzysz sam

Dbamy o każdy szczegół

detale to wyznacznik jakości

Prosty montaż

Instrukcja w zestawie

Tworzymy produkty sprawdzające się idealnie w twoim wnętrzu oraz te, dzięki którym twoja firma będzie zauważalna i przyciągać wzrok tysięcy osób.

Dlaczego my?

Jesteśmy drukarnią z wieloletnim doświadczeniem i tysiącami realizacji. Uważamy że największym naszym sukcesem są powracający klienci i wieloletnia współpraca z wieloma przedsiębiorcami.
Gwarancja jakości
Indywidualne podejście
Bogata oferta
Przewiń do góry