Jaka jest różnica między odbitkami zdjęć na płótnie i plakacie?

Umieszczenie plakatu w miejscu publicznym w celu masowej konsumpcji jest jednak najprostszą definicją plakatu, ponieważ służy jako tymczasowe narzędzie reklamowe. Jednak plakaty znalazły również szerokie zastosowanie w dekoracji pomieszczeń. Wiele osób, które interesuje się sztuką plakatu, chętnie sięga także po obrazy i zdjęcia drukowane na płótnie. To zupełnie inny produkt, który wyróżnia się jakością oraz niepowtarzalnym wyglądem, który nadaje mu płótno canvas. Dowiedz się, jaka jest zasadnicza różnica między odbitkami zdjęć na płótnie, a na plakacie.

Zdjęcie drukowane na papierze #

Wydruki w ramkach, podobnie jak wydruki na płótnie, są bardzo wszechstronne. Możesz użyć odbitki w ramce do dowolnego zdjęcia i każdego rodzaju fotografii. Dodatkowo są bardzo niedrogie. Nadruk w ramce jest jednym z niewielu nadruków, które można zrobić samodzielnie i sprawić, by wyglądał dobrze. 

Pisząc o tego typu rodzaju wydruku, możemy mieć na uwadze zarówno zdjęcia, jak i obrazy, a przez to fotografie umieszczane w ramach, jak również wielkoformatowe plakaty. Wydruki na papierze, w tym zdjęcia do ramek czy wydruk plakatów nie jest drogi. Możemy do tego wybrać prawie dowolny ich rozmiar i oprawić w dowolną ramkę. Jakość zależy przede wszystkim od rodzaju używanych pigmentów oraz papieru.

Jednak tego typu wydruki są dosyć powszechne i mogą już nie robić efektu wow, którego oczekujemy, prezentując nasze prace innym, lub dekorując mieszkanie.

Obraz drukowany na płótnie #

Od dłuższego już czasu ogromnym i zarazem rosnącym wciąż zainteresowaniem cieszą się obrazy i zdjęcia drukowane na płótnie. To zupełnie inny produkt, niż klasyczny wydruk zdjęcia lub plakatu. Przede wszystkim za sprawą użytych materiałów i pigmentów. Płótno canvas używane do produkcji fotoobrazów na płótnie, jest dokładnie tym, czego oczekuje od materiału artysta, przygotowujący swój obraz przy użyciu farb.

Zdjęcia i obrazy drukowane na płótnie oraz plakaty to świetny sposób na dekorację domu, mieszkania lub biura
Simple posters hanging on white wall in living room interior with bike, dining table and fresh plants

Płótno canvas posiada teksturę, która sprawia, że każde wydrukowane zdjęcie lub obraz, nie tylko wyglądają niesamowicie, ale zyskują niepowtarzalny charakter, przypominają prawdziwy obraz, oraz dodatkowo posiadają głębie i efekt 3D. Obrazy drukowane na płótnie nie mają odblasków, a zmiana kąta patrzenia nie powoduje ani utraty jakości, a wręcz nasila głębię całego obrazu, pokazując często prezentowany kadr z nowej perspektywy.

Obrazy na płótnie również prezentują się niesamowicie dobrze w każdym otoczeniu, podczas gdy obrazy w ramkach można znaleźć w każdym domu. Jeśli masz odbitkę na płótnie, jest to niezawodny sposób na pokazanie swoich umiejętności fotograficznych, ponieważ będzie to centralny element każdego pomieszczenia. 

Do najważniejszych zalety wydrukó na płótnie można zaliczyć ich wszestronność. Po prostu świetnie prezentują się w każdym pomieszczeniu, zarówno w domu, jak i w firmie.

Jak zamówić zdjęcie drukowane na płótnie? #

Tradycyjnie odbitki na płótnie są tworzone przez drukowanie obrazów na płótnie, a następnie rozciąganie lub owijanie płótna na ramę i wyświetlanie go. Może być również stosowany jako metoda reprodukcji innych form sztuki.

Kiedy dobrze przyjrzysz się trwałości płótna w porównaniu z papierowymi plakatami, łatwo zrozumieć, dlaczego tak wielu kolekcjonerów sięga po odbitki na płótnie, aby tworzyć swoje ulubione większe zdjęcia. Wydruki na płótnie przetrwają setki lat, podczas gdy ich ulubione plakaty nie przetrwają nawet o połowę krócej. Nowy plakat wyglądający na podarty i podarty nie potrwa długo, chociaż to dodaje atrakcyjności niektórym z nich.

Możesz już teraz zamówić odbitki zdjęć czy obrazów wydrukowane na płótnie, to naprawdę świetny sposób na udekorowanie mieszkania lub podarowanie prezentu innej osobie. Skorzystaj z oferty XXLDRUK.pl i zamów zdjęcie drukowane na płótnie już teraz.

Intuicyjny konfigurator

obraz stworzysz sam

Dbamy o każdy szczegół

detale to wyznacznik jakości

Prosty montaż

Instrukcja w zestawie

Tworzymy produkty sprawdzające się idealnie w twoim wnętrzu oraz te, dzięki którym twoja firma będzie zauważalna i przyciągać wzrok tysięcy osób.

Dlaczego my?

Jesteśmy drukarnią z wieloletnim doświadczeniem i tysiącami realizacji. Uważamy że największym naszym sukcesem są powracający klienci i wieloletnia współpraca z wieloma przedsiębiorcami.
Gwarancja jakości
Indywidualne podejście
Bogata oferta
Przewiń do góry