Jednokierunkowe folie okienne: kiedy prywatność w domu jest niezbędna

Częścią poczucia komfortu we własnym domu jest świadomość, że masz pewien poziom prywatności przed światem zewnętrznym.

Ale co jeśli nadal chcesz mieć możliwość zobaczenia świata zewnętrznego? Z przyjemnością informujemy, że istnieje rozwiązanie tego problemu: jednokierunkowa folia okienna.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wykorzystać ten rodzaj folii okiennej, aby zwiększyć prywatność w domu – bez poczucia całkowitego zamknięcia.

Co to jest folia okienna jednokierunkowa? #

Jednokierunkowa folia okienna to rodzaj lustrzanej folii okiennej zapewniającej wysoki poziom prywatności w ciągu dnia. Odblaskowe wykończenie jednokierunkowej folii okiennej zapewniającej prywatność nadaje szkłu jednokierunkowy efekt lustra, gdy po jednej stronie jest więcej światła niż po drugiej.

Oznacza to, że w ciągu dnia osoby znajdujące się na zewnątrz okna nie mogą zajrzeć do środka przez szybę, podczas gdy Ty nadal możesz przez nie widzieć wyraźnie od wewnątrz.

Jednostronną folię okienną można nałożyć na dowolne okna w pomieszczeniach, w których chcesz uzyskać więcej prywatności w ciągu dnia.

Na przykład nałożenie odblaskowej folii zapewniającej prywatność na okna parteru, drzwi tarasowe i okna łazienkowe pozwala odsłaniać zasłony i rolety w ciągu dnia, mając świadomość, że ludzie na zewnątrz nadal nie mogą zajrzeć do domu.

Folia chroniąca prywatność w jedną stronę również wpuszcza trochę naturalnego światła, chociaż ilość światła, które wpuszcza, zależy od ciemności odcienia.

Jak działa folia okienna lustro weneckie? #

Jednokierunkowa folia chroniąca okno jest wytwarzana przez umieszczenie ultracienkiej warstwy odbijającego metalu pomiędzy przylepną warstwą dolną a ochronną warstwą wierzchnią.

Jednokierunkowy efekt lustra tworzony przez tego rodzaju folie prywatności pojawia się, gdy światło słoneczne odbija się od okien, na które są nałożone. Im ciemniejsze i bardziej odblaskowe folie, a im więcej światła zewnętrznego, tym silniejszy efekt lustra jednokierunkowego.

Należy pamiętać, że oznacza to, że tego typu filmy nie zapewniają prywatności w nocy, gdy na zewnątrz jest ciemniej niż w środku. Jednokierunkowy efekt lustra zasadniczo ulega odwróceniu, gdy światło na zewnątrz znika, a światło włącza się w środku.

Skuteczność jest również ograniczona, gdy tego typu folie są nakładane na okna skierowane na północ lub zacienione przez budynki, drzewa lub inne przeszkody. Jednokierunkowa folia szklana musi otrzymywać bezpośrednie światło zewnętrzne, aby mogła skutecznie funkcjonować.

A co z prywatnością w nocy? #

Ponieważ folia okienna z lustrem w jedną stronę zapewnia prywatność tylko w ciągu dnia, będziesz musiał zastosować dodatkowe lub alternatywne rozwiązania, aby zapewnić prywatność również w nocy.

Jeśli chcesz wykorzystać jednokierunkową folię okienną, aby zapewnić prywatność w ciągu dnia, najprostszym sposobem, aby ludzie nie zaglądali do domu w nocy, jest zaciągnięcie zasłon i żaluzji. Ponieważ twoje widoki i widoczność na zewnątrz w nocy są w najlepszym razie ograniczone, tak naprawdę nie poświęcasz niczego, zasłaniając okna po zachodzie słońca.

Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz folii okiennej zapewniającej 24-godzinną prywatność, możesz zainstalować coś w rodzaju przezroczystej, jednokierunkowej folii z matowego szkła. Umożliwi to przechodzenie światła, ale nie pozwoli na szczegółowy widok przez szybę.

Jeśli potrzebujesz prywatności na najwyższym poziomie przez całą dobę, możesz rozważyć całkowicie nieprzezroczystą folię okienną, która blokuje wszelkie światło i widoczność.

Jak instalowana jest folia okienna prywatności? #

W zdecydowanej większości folie okienne chroniące prywatność montuje się na wewnętrznej stronie szyby.

Ta wewnętrzna aplikacja zapewnia najdłuższą możliwą żywotność folii okiennej. Chociaż można go zastosować na zewnętrznej powierzchni okna, wystawienie na działanie elementów skraca czas ich funkcjonowania z najwyższą wydajnością.

Folie okienne nakładane są za pomocą płynnego roztworu, który pozwala na precyzyjne manewrowanie nimi na miejscu, następnie płyn jest wyciskany za pomocą rakli, a folia pewnie przylega do szyby.

Dodatkowe korzyści płynące z jednokierunkowej folii chroniącej prywatność #

Oprócz zapewnienia wysokiego poziomu prywatności w ciągu dnia, folia jednokierunkowa na okna oferuje wiele innych korzyści dla Ciebie i Twojego domu:

  • Wysoki poziom współczynnika odbicia, jaki posiadają tego typu folie, sprawia, że ​​doskonale nadają się do redukcji ciepła i blokowania promieniowania UV. Folia okienna jednokierunkowa blokuje 99% szkodliwych promieni słonecznych UV, które powodują oparzenia słoneczne na naszej skórze i blaknięcie przedmiotów takich jak meble i tapicerka umieszczona w pobliżu okien.
  • Dodatkowo tego rodzaju folie prywatności są bardzo skuteczne w blokowaniu odblasków. To sprawia, że ​​są idealnym zabiegiem na okna w domowych biurach lub salach rozrywki, w których chcesz móc czytać, pracować na komputerze lub skupić się na ekranie telewizora bez konieczności mrużenia oczu lub zasłaniania zasłon i żaluzji. Możesz zachować widok w ciągu dnia, a nawet wpuścić trochę naturalnego światła bez zmęczenia oczu.

Ważne rzeczy, o których należy pamiętać w przypadku folii weneckich #

Decydując o tym, czy zamontować folię okienną jednokierunkową, należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach:

  • Przede wszystkim pamiętaj, że tint jednokierunkowy nigdy nie działa w nocy, a w rzeczywistości efekt działa w przeciwnym kierunku, gdy na zewnątrz jest ciemno. Dzięki tej szklanej folii nie ma obecnie sposobu na zapewnienie 24-godzinnej prywatności.
  • Następną najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że bez względu na to, jak ciemny jest odcień, będzie on miał wpływ na wygląd szkła i ilość naturalnego światła, które wpuści. Biorąc to pod uwagę, jeśli wybierzesz bardzo jasny odcień, efekt będzie ledwo zauważalne. Jeśli jednak zależy Ci na najwyższym poziomie prywatności w ciągu dnia i wybierzesz bardzo ciemną, wysoce odblaskową folię, może ona znacznie przyciemnić szybę i uniemożliwić przenikanie większej ilości naturalnego światła przez okna.

Intuicyjny konfigurator

obraz stworzysz sam

Dbamy o każdy szczegół

detale to wyznacznik jakości

Prosty montaż

Instrukcja w zestawie

Tworzymy produkty sprawdzające się idealnie w twoim wnętrzu oraz te, dzięki którym twoja firma będzie zauważalna i przyciągać wzrok tysięcy osób.

Dlaczego my?

Jesteśmy drukarnią z wieloletnim doświadczeniem i tysiącami realizacji. Uważamy że największym naszym sukcesem są powracający klienci i wieloletnia współpraca z wieloma przedsiębiorcami.
Gwarancja jakości
Indywidualne podejście
Bogata oferta
Przewiń do góry