Jak czyścić obrazy drukowane na płótnie?

Delikatne czyszczenie obrazów może być konieczne, aby pozbyć się kurzu i zachować estetyczną jakość obrazu na płótnie. Jeśli chcesz to zrobić bezpiecznie, nie ryzykując uszkodzenia produktu, najlepiej zrobić to poprzez delikatne odkurzenie obrazu miękką, niestrzępiącą się, suchą szmatką. Możesz też użyć miotełki do kurzu. Dowiedz się więcej, jak dbać i czyścić o obrazy drukowane na płótnie.

Czyszczenie obrazu drukowanego na płótnie #

Jeśli chcesz zachować jak najdłużej wysoką jakość i piękny wygląd obrazu drukowanego na płótnie canvas, możesz przede wszystkim zadbać o niego, dokonując regularnego czyszczenia lub zabezpieczając go dodatkowo przed działaniem środowiska. Obrazy drukowane na płótnie, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości płótna canvas oraz najlepszych pigmentów do druku, oferują ponadczasową żywotność i wyglądają naprawdę pięknie. Jednak nie mamy wpływu na to, gdzie wieszasz obraz oraz w jakim środowisku będzie on prezentowany.

Ukrywanie obrazu za szkłem, odbiera mu cały urok, głębię oraz pozbawia widocznej struktury, która nadaje obrazowi niepowtarzalny wygląd, oraz dzięki której, możliwe jest jego podziwianie pod dowolnym kątem, bez ryzyka pojawienia się odblasków. Bez względu na rozmiar obrazu na płótnie lub jego lokalizację, wiedza o tym, jak wyczyścić obraz na płótnie, utrzyma jego wysoką wartość i będzie trwał przez długi czas.

Wydruki na płótnie można czyścić i najlepiej używać do tego po prostu delikatnej, niestrzępiącej się, szmatki lub miotełki do kurzu. Jeśli obraz na płótnie pokryje się cienką warstwą kurzu, straci on wyrazistość kolorów. Osadzanie się kurzu na obrazach, jak i innych pionowych powierzchniach, jest naturalne. Dodatkowo sprzyja temu wyjątkowa powierzchnia samego płótna, które posiada teksturę, a nie jest idealnie gładka jak w przypadku szkła, które również przyciąga kurz.

Zachowaj ostrożność #

Decydując się na czyszczenie obrazu drukowanego na płótnie, warto poświęcić temu trochę czasu. Przede wszystkim ważne jest oczyszczenie obrazu z kurzu. Jeśli obraz był nieprawidłowo przechowywany lub od dawna nie był czyszczony, a dodatkowo przebywał w środowisku, które mogło być chwilami wilgotne, kurz może mieć grubszą warstwę, niż nam się wydaje i mocniej przylegać do obrazu. Usunięcie wierzchniej warstwy będzie stosunkowo proste, jeśli użyjesz delikatnej ściereczki z mikrofibry, miotełki do kurzu lub sprężonego powietrza (wykonuj to na zewnątrz pomieszczenia).

Jeśli mimo wykonania powyższych czynności, nadal obraz nie jest czysty, możesz użyć wody. Nie powinieneś używać chemii do czyszczenia obrazów, a czyszczenie na mokro lub wilgotno, powinno być raczej delikatne, tak, aby nie uszkodzić ani samego płótna, ani nie wpłynąć na naniesiony pigment i nie rozmazać obrazu. Używanie ręczników papierowych nie jest wskazane, dlatego, jeśli obraz jest wciąż zanieczyszczony, skorzystaj z czystej ściereczki, zamocz ją i dobrze wyciśnij. Podczas przecierania obrazu, staraj się wykonywać proste ruchy. Nie trzyj obrazu i nie wykonuj ruchów kołowych.

Przy czyszczeniu obrazu zawsze należy zachować dużą ostrożność.

Wysokiej jakości wydruk zdjęć na płótnie #

Jeśli posiadasz obrazy drukowane na płótnie, mamy nadzieję, że powyższy artykuł okaże się pomocny przy ich czyszczeniu. Jeśli nie zamawiałeś obrazu w XXLDRUK.pl, a w innej firmie, warto przed czyszczeniem, skontaktować się z pracownikami i dowiedzieć więcej o zastosowanych materiałach oraz sposobie czyszczenia.

Zamawiając obraz drukowany na płótnie, czy to grafikę czy zdjęcie wykonane aparatem lub telefonem, warto wybierać sprawdzone firmy, korzystające z nowoczesnych urządzeń i wysokiej jakości materiałów. Zapoznaj się z ofertą XXLDRUK.pl i zamów obraz drukowany na płótnie canvas już teraz.

Intuicyjny konfigurator

obraz stworzysz sam

Dbamy o każdy szczegół

detale to wyznacznik jakości

Prosty montaż

Instrukcja w zestawie

Tworzymy produkty sprawdzające się idealnie w twoim wnętrzu oraz te, dzięki którym twoja firma będzie zauważalna i przyciągać wzrok tysięcy osób.

Dlaczego my?

Jesteśmy drukarnią z wieloletnim doświadczeniem i tysiącami realizacji. Uważamy że największym naszym sukcesem są powracający klienci i wieloletnia współpraca z wieloma przedsiębiorcami.
Gwarancja jakości
Indywidualne podejście
Bogata oferta
Przewiń do góry