Obraz na płótnie czy obraz na metalu?

Wydruków na płótnie nie należy mylić z obrazami na płótnie. Obrazy na płótnie obejmują malowanie artysty bezpośrednio na zwykłym płótnie, wydruki na płótnie wiążą się jednak z procesem przesyłania i drukowania cyfrowej sztuki i fotografii na płótnie za pomocą drukarek atramentowych. Po wydrukowaniu płótna jest ono następnie rozciągane na zwykłą ramę, tutaj obraz zawija się po bokach, pomagając stworzyć klasyczny wygląd płótna.

Obraz na płótnie czy obraz na metalu? #

Tkanina płócienna jest mocną i trwałą tkaniną dzięki maleńkim mikrowłókienkom, które wydawały się na niej widoczne. Tradycyjnie obrazy na płótnie były wykonane z konopi, jednak w dzisiejszych czasach obrazy na płótnie są wykonane z bawełny i lnu, aby zwiększyć dokładność koloru obrazów na płótnie. Ta zmiana tkaniny pomaga zbliżyć standardowy obraz na płótnie do jakości muzealnej, zachowując jednocześnie przystępne ceny, pomagając zamienić ściany w dzieła sztuki. 

Odbitki metalowe to arkusz aluminium z powłoką, która pozwala na wchłonięcie obrazu. Zdjęcia są wchłaniane dzięki papierowi transferowemu, który jest umieszczany na powierzchni metalu obok zdjęć i umieszczany w piecu.

Metalowe nadruki są wodoodporne i prezentowane na szczotkowanej metalowej powierzchni. Te cechy sprawiają, że czyszczenie metalowego wydruku jest prostym i niewymagającym dużego wysiłku zadaniem. Co więcej, możesz zostawić metalowe nadruki wiszące w łazience i ufać, że będą wyglądać świeżo w miarę upływu czasu.

Jednak nadruki na metalu nie są zbyt ciepłym i zachęcającym dziełem sztuki ściennej. Metalowe nadruki, choć wyglądają bardzo nowocześnie, mogą wyglądać nie na miejscu w ciepłym, zachęcającym otoczeniu. 

Korzyści z wydruków na płótnie #

1. Wydruki na płótnie są wszechstronne #

Wszystkie obrazy działają z odbitkami na płótnie, od miękkich po żywe obrazy, które będą dobrze się prezentować. Dzieje się tak dzięki setkom tysięcy mikrowłókien, które znajdują się wewnątrz płótna, pomagając uchwycić i wyeksponować każdy szczegół i kolor. Obrazy na płótnie dobrze prezentują się również w każdym pomieszczeniu w Twoim domu, dopasowując się do każdego stylu wystroju domu.

2. Wydruki na płótnie są od lat używane w muzeach i galeriach sztuki #

Wydruki na płótnie były od wieków używane w muzeach i galeriach sztuki, uważane za najskuteczniejszy sposób na eksponowanie luksusowej sztuki. Mocna historia i luksusowy charakter obrazów na płótnie pozwalają wnieść do domu jakość i luksus, jednocześnie pomagając nadążać za trendami wnętrzarskimi .

3. Wydruki na płótnie owijają się wokół ramy #

Jak pokazano poniżej, tutaj pokazano wyjątkowość obrazu na płótnie. Zdolność obrazów i sztuki do owijania ramek i pozornie do ściany z tyłu pomaga stworzyć subtelny i niepowtarzalny wygląd, który mogą zapewnić tylko obrazy na płótnie.

4. Tekstura druku na płótnie  #

Niezwykle wyrazista faktura wydruków na płótnie to faktura, której nie znajdziesz w żadnym innym druku. Ta odrębność przenosi się na obszar, w którym umieszczone jest płótno, pomagając wyróżnić twoją sztukę ścienną w oczach gości. 

5. Wydruki na płótnie są łatwe w utrzymaniu  #

Używanie technik miękkiego kurzu, trzymanie płótna z dala od ostrych chemikaliów i wieszanie płótna w odpowiednich miejscach to pewny i prosty sposób na utrzymanie płótna przez lata. 

Czy powinienem powiesić obrazy na płótnie w moim domu? #

Obrazy na płótnie mogą zapewnić szereg rozwiązań projektowych i dekoracyjnych w domu. Jeśli tworzysz galerię ścienną w stylu salonowym, włączenie do tej mieszanki obrazów na płótnie doda wymiaru i tekstury oraz równowagi między elementami oprawionymi i bezramowymi. Do użytku osobistego drukowanie na płótnie stało się bardzo popularne w przypadku portretów rodzinnych i fotografii ślubnej. 

Jeśli chcesz wypełnić dużą przestrzeń pojedynczą pracą, obrazy na płótnie pozwolą Twojemu obrazowi wypełnić przestrzeń w maksymalnym rozmiarze za ułamek ceny oprawionego elementu. Jeśli obszar, który chcesz wypełnić, ma dużo naturalnego światła słonecznego, matowe płótno jest całkowicie nieodblaskowe i wydaje się oczywistym wyborem z tą zaletą. Możesz także bawić się dzieleniem obrazu (obrazów) na dyptyk lub tryptyk, aby stworzyć płynny układ wielopanelowy. 

Obrazy na płótnie XXLDRUK.pl #

Używamy tylko najwyższej jakości płócien klasy archiwalnej i najnowocześniejszych drukarek fotograficznych na płótno, aby zapewnić wyjątkową jakość zarówno w kolorze, jak i wykończeniu. Nasz algorytm automatycznego wykrywania jakości zdjęć dodaje inteligentniejszą warstwę do procesu, co oznacza, że ​​za każdym razem uzyskujesz najlepszą jakość obrazu. Nasze wydruki na płótnie zapewniają jakość, oferując jednocześnie płótna w przystępnej cenie – oferujemy tanie wydruki na płótnie.

Intuicyjny konfigurator

obraz stworzysz sam

Dbamy o każdy szczegół

detale to wyznacznik jakości

Prosty montaż

Instrukcja w zestawie

Tworzymy produkty sprawdzające się idealnie w twoim wnętrzu oraz te, dzięki którym twoja firma będzie zauważalna i przyciągać wzrok tysięcy osób.

Dlaczego my?

Jesteśmy drukarnią z wieloletnim doświadczeniem i tysiącami realizacji. Uważamy że największym naszym sukcesem są powracający klienci i wieloletnia współpraca z wieloma przedsiębiorcami.
Gwarancja jakości
Indywidualne podejście
Bogata oferta
Przewiń do góry