Jak zmienić rozmiar zdjęcia w systemie Windows? 

Zmiana rozmiaru zdjęcia może pozwolić Ci dopasować rozdzielczość zdjęcia do Twoich wymagań, np. wydruku obrazu na płótnie, wydruku plakatu lub reklamy. Zmniejszając lub zwiększając rozmiar obrazu lub zdjęcia, dostosujesz go do wymagań drukarni oraz aplikacji, w której tworzysz zamówienie, np. kreator obrazów. Dowiedz się jak szybko zmienić rozmiar zdjęcia w systemie Windows 10.  

Zmiana rozmiaru zdjęcia lub obrazu – informacje podstawowe  #

Możesz w dowolnej chwili zmienić rozmiar zdjęcia pomniejszając je lub powiększając. To często stosowana praktyka, gdy chcesz dopasować rozmiar zdjęcia do swoich potrzeb, np. przed publikacją w sieci Internet, szczególnie na stronach internetowych.  

Powinieneś wiedzieć, że pomniejsze jak i powiększenie oryginalnego rozmiaru obrazu, może wiązać się ze stratą jakości. Zmniejszenie rozmiaru zmniejsza m.in. ilość widocznych pikseli, co powoduje, że zdjęcie może być mniej ostre i pozbawione szczegółów, ale wciąż może zachować wysoką jakość. 

Zwiększanie rozmiaru obrazu jest zadaniem trudniejszym i tylko nieliczne, profesjonalne aplikacje jak Ptohoshop, mogą korzystając z wbudowanych algorytmów, zwiększyć rozmiar bez straty jakości. Zwiększenie rozmiaru obrazu lub zdjęcia może powodować spadek jakości obrazu, jego ostrości, co wynika z dodania kolejnych pikseli, które są generowane automatycznie na podstawie pikseli sąsiadujących lub już istniejące, dzielone są na mniejsze.  

Jeśli masz zdjęcie lub obraz o niskiej rozdzielczości, które już podczas podglądu może budzić Twoje zastrzeżenia, jego powiększenie nie spowoduje, że obraz po wydrukowaniu będzie lepszej jakości, chyba, że wciąż będziesz drukował niewielkie obrazy.  

Jak zmienić rozmiar zdjęcia w systemie Windows?  #

Nie musisz posiadać wiedzy technicznej ani zaawansowanych aplikacji, aby samodzielnie zmienić rozmiar obrazu. Sprawdź w jaki sposób to zrobić za pomocą domyślnie dostępnych w systemie Windows 10 narzędzi. Skorzystaj w tym celu z przeglądarki obrazów Windows 10.  

  1. Otwórz obraz w systemie Windows 10. 
  • Kliknij w obraz dwukrotnie lub klinik prawym przyciskiem myszki > Otwórz. 
  1. Z menu dodatkowych opcji po prawej stronie ekranu wybierz Zmień rozmiar 
  1. Skorzystaj z jednego z predefiniowanych rozmiarów obrazu lub definiuj rozmiary niestandardowe. 
  1. Podaj szerokość i wysokość, zachowaj współczynnik proporcji. 
  • Jeśli nie zachowasz proporcji, obraz zostanie spłaszczony lub zwężony.  
  1. Zapisz kopię o zmienionym rozmiarze. 

Obraz zostanie zapisany w pierwotnym katalogu, w którym znajduje się oryginalny plik. Jeśli Twój obraz lub zdjęcie są gotowe, możesz teraz przejść, np. do kreatora obrazów i zamówić obraz drukowany na płótnie, baner reklamowy lub inny produkt z naszej oferty.  

Intuicyjny konfigurator

obraz stworzysz sam

Dbamy o każdy szczegół

detale to wyznacznik jakości

Prosty montaż

Instrukcja w zestawie

Tworzymy produkty sprawdzające się idealnie w twoim wnętrzu oraz te, dzięki którym twoja firma będzie zauważalna i przyciągać wzrok tysięcy osób.

Dlaczego my?

Jesteśmy drukarnią z wieloletnim doświadczeniem i tysiącami realizacji. Uważamy że największym naszym sukcesem są powracający klienci i wieloletnia współpraca z wieloma przedsiębiorcami.
Gwarancja jakości
Indywidualne podejście
Bogata oferta
Przewiń do góry